KONST / Litografier / Färglitografier 9704290
*
nr 970 4290
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografier, 3 st, Evy Låås (1923-1999), motivet: 40 x 40 ca
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2015
kl 20:22:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 20:08:40
1
500 kr
13/7 20:11:33
2
600 kr
13/7 20:12:51
1
Vinnande bud
13/7 20:17:00
2
800 kr
13/7 20:17:00
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:25
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Evy Låås
nr 970 4290
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografier, 3 st, Evy Låås (1923-1999), motivet: 40 x 40 ca
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/7 20:08:40 | 1 | 500 kr |
13/7 20:11:33 | 2 | 600 kr |
13/7 20:12:51 | 1 | Vinnande bud |
13/7 20:17:00 | 2 | 800 kr |
13/7 20:17:00 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:25